Sicilian Food, Very Good! Lavora con noi in tutto il mondo.
ANTICA COMPAGNIA SICILIANA
Food of Sicily
Gastronomia dhe pastiēeri i Etna


TRADITA DHE ARTI I MJESHTARĖVE MJESHTĖR SICILIAN
Tė punosh me ne ėshtė e lehtė dhe shumė e thjeshtė

KUSH JEMI NE

Antica Compagnia Siciliana, njė industri ushqimore dinamike, e vendosur nė shpatet e Etna-s, lindi nga intuita dhe vullneti i njė grupi sipėrmarrėsish sicilianė qė operojnė nė sektorėt e ėmbėlsirave, gastronomisė, ushqimit tė shpejtė dhe dietave, tė cilėt ndėrthurėn dashurinė pėr atdheun. tek njė vizion i qartė dhe modern sipėrmarrės.

Njė projekt konkret qė nis nga njė ide qė ka qenė gjithmonė e dashur: prodhimi dhe shpėrndarja e produkteve tipike siciliane tė cilėsisė sė lartė artizanale.
Specialitete ushqimore: Gastronomia e lartė, Ėmbėlsira mė tė mira, pije qumėshti bajamesh me gluten zero, zero kolesterol dhe laktozė zero, granite tė shkėlqyer nga njė tokė, Siēilia, e cila ka mundur tė ruajė traditat e lashta dhe vlera e trashėgimisė sė saj tė paimitueshme tė recetave dhe shijeve.

Ne kemi lidhur prodhimin tonė me shpėrndarjen e produkteve tė ndryshme nga toka jonė tė cilėsisė mė tė lartė: verėrat D.O.C., Verėra tė aromatizuara me bajame dhe vajra tė imta frutash.

Pėrbėrėsit kryesorė janė dėshira pėr tė evokuar, nėpėrmjet kėrkimeve tė kujdesshme gastronomike dhe zakoneve ushqimore, nuancat kulturore qė karakterizojnė natyrėn e thellė tė njė populli.

Natyrisht, lėndėt e para tė produkteve tona, tė cilėsisė mė tė lartė, vijnė nga prodhues vendas. Kjo na siguron vazhdimisht njė produkt tipik tė lidhur me Tokėn tonė.

Marrja e certifikatės Iso 9001 versioni 2000 ėshtė njė konfirmim i tė gjitha pėrpjekjeve dhe pėrmirėsimeve tė pėrbashkėta pėr Antica Compagnia Siciliana dhe pėr tė pėrforcuar certifikimin HACCP, nė lidhje me higjienėn e ushqimit.


Food Of Sicily

Distributori ynė nė Shqipėri
Tirana, Valona.
InfoMail: info@foodofsicily.com

Sales Manager


I nostri super cornetti   Boisson aux amandes   I nostri arancini   I nostri dolci

INVESTONI NĖ SHQIPĖRI
HAPNI NJĖ DYQAN TĖ FRENSHIZĖS SĖ USHQIMIT TĖ SICILISĖ
Who we are      Qui sommes nous?      Chi siamo      Vilka är vi      Quienes somos      O hacwe      Wer sind wir     


I nostri video
KATALOGJI DHE FLETĖT E TĖ DHĖNAVE TEKNIKE TĖ PRODUKTEVE TONAI nostri prodotti

FOTO-VIDEO E PRODUKTEVE TONA

   
 

LE ULTIME NOVITĄ

Tutti i diritti sono riservati-Copyright 1996-2025
© Antica Compagnia Siciliana Srl
Antica Compagnia Siciliana ERL SL